Proč oslovit architekta?

Nevíte si rady s rekonstrukcí vašeho bytu?
Nedokážete si představit, kolik variant dispozičního řešení je možné vymyslet pro jeden byt?
Prohlédněte si rekonstrukce na webových stránkách www.architekt-konzultace.cz a domluvte si schůzku.

Největší chyby se bohužel dělají při částečných rekonstrukcích, kdy chybí představa či vize, jak by měl být celý byt do budoucna dispozičně vyřešen. Pokud požádáte o radu architekta či stavebního inženýra až po provedené částečné rekonstrukci, může se stát, že nejvýhodnější varianta navržené dispozice bytu se nebude shodovat s již provedenými stavebními úpravami. A rekonstruovat znovu právě zrekonstruované je vyhazováním peněz.

Důležité je proto mít před začátkem rekonstrukce jasnou koncepci, jak má být do budoucna byt vyřešen. Podle dostupných finančních prostředků lze totiž i rekonstrukci rozložit na více fází a vybavení interiéru je možné nakupovat postupně. Proto nabízím klientům 2 druhy konzultací: první se týkají vyřešení dispozice před plánovanou rekonstrukcí a druhé následně návrhu interiéru.


1.  ARCHITEKTONICKÉ KONZULTACE

Pvní a nejdůležitější je vyřešení dispozice zadaného bytu, tak aby rozložení, počet a návaznost jednotlivých místností mezi sebou plně vyhovovaly požadavkům majitelů.

Správné a funkční členění bytu, které nazýváme dispozicí bytu, je základním stavebním kamenem návrhu rekonstrukce bytu, domu či komerčního prostoru. Leckdy stačí o kus posunout příčky či zaměnit prostor koupelny za kuchyň, aby se Váš byt rázem proměnil na úplně jiný.

Konzultace s architektem není finančně nákladná záležitost. Nebojte se mne oslovit, často stačí 2 až 3 hodinová konzultace a lze předložit i několik variant řešení rekonstrukce Vašeho bytu. "Školené oko " architekta totiž vidí, že i malá úprava dispozice přinese efektivnější využití obytného prostoru, čímž se celý byt opticky zvětší.

Pokud nemáte výkresovou dokumentaci, nevadí. Půdorys bytu sama zaměřím a připravím výkres původního stavu pro následné zakreslení několika možných variant návrhu dispozičního řešení.

Dispoziční řešení nepodléhá módním trendům, tak jako zařízení bytu konkrétním nábytkem a barevné řešení. To je vždy otázkou společného vkusu architekta s klientem a navíc je ovlivněno módními trendy určité doby. Proto i na svých webových stránkách uvádím předně dispoziční řešení rekonstrukcí bytů a ne fotografie realizovaných interiérů.

2.  NÁVRHY INTERIÉRŮ

Má-li klient zájem o další spolupráci, řešíme pak spolu druhou fázi návrhu, což je samotný návrh interiéru.

Z praxe vím, že hodně klientů (především žen) si chce svůj byt zařídit sama. Důvodem je utkvělá představa, že jim bude architekt diktovat styl zařízení interiéru, ať už barevné ladění či konkrétní nábytek. Což bývá častým důvodem, proč mnoho lidí před plánovanou rekonstrukcí architekta vůbec neosloví a to je velká škoda.

Vždy naslouchám přáním klientů. Nikdy nenutím do svého řešení či do jiného stylu. Mým cílem jsou spokojení zadavatelé s výsledky mé práce, která má být zhmotněním jejich snů.

Mám v oblibě kombinovat nábytek na míru se sektorovým nábytkem, což je určitě levnější varianta. Velmi se mi osvědčilo s klienty navštívit některý z velkých obchodních domů s nábytkem a doplňky. Během 2–3 hodinové konzultace je pro lepší představu možné ukázat přímo na místě různé varianty barevného řešení budoucího interiéru, hledat společně styl samotného interiéru či rovnou vybírat konkrétní nábytek a doplňky.